Kuru Hali Yıkama

Kuru halı yıkama işlemi özel formüllü temizleyiciler ve makina ile yerinde temizleme işlemini kapsamaktadır.

Kuru Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

İlk olarak sizlere sunu belirtmeliyiz. Kuru Halı Yıkama isminden de anlaşılacağı üzere halıya hiç bir şekilde su kullanmadan halı yıkama tekniğidir. Prof DRY olarak halı temizleme ve halı yıkama konusunda engin tecrübeli personellerimiz ve teknolojik son sistem temizlik ürünlerimiz ile sizlerin halılarını yıkıyoruz.

Kuru Halı Yıkama işlemi genellikle yüzeysel temizliktir. Talaşlı Kuru Halı Yıkamaya göre farklıdır.

Talaş yöntemi halının üzerine serpilerek yapılır. Döner başlıklı fırça makinesi ile halıya yedirilir. İpliklerin üst kısımları gözle görülen kirlerin talaşa yapışır. Halının iplikleri dibine iter. Sonraki işlem ise bu partiküller toplanır. Yine bu şekilde halınız temiz görünür. Ama bu temizlik kısa süreli ve hızlı olduğu genellikle tercih edilir. Daha iyi bir temizlik ve daha berrat net bir görünüm istiyorsanız. Doğrudan etkili su ile halı yıkama seçeneklerimizi de tercih edebilirsiniz.

Bu tarz yıkama türlerini genellikle sürekli ayakkabı ile basılan ofis veya kullanımının çok sık olduğu işyerleri tercih etmektedir.

İşbirliği yaptığımız firmaların hastane, özel işyerleri gibi akşam mesai saati bitiminde alıyor sabah tekrar aynı şekilde halılarını teslim ediyoruz.

Detaylı temizlik istemeyen sadece yüzeysel ve hızlı temizleme gerektiren halılarınızda bu yöntemi güvenle deneyebilirsiniz.