Halı Saçak Tamiri Ve Halı Bakımı

Makina halılarında güzel görünüm amaçlı olan saçaklar; el halılarında güzel görünüm ve uzun ömürlü olması için yapılmaktadır.

Halı Tamiri Nasıl Yapılır?

Öncelikle halı tamirine başlamadan önce tamir edilecek halının, halı yıkama işleminden geçmesi gerekmektedir.

Halı tamirinde tecrübeli personellerimiz orjinal saçak tamiri ve halı da bulunan çürümüş bölgelerin tespiti ve onarımı, çıkmayan leke ve boya karışımlarından oluşan kullanılamaz hale getirilmiş halılarınızın tespiti yapılarak en doğru yöntem ile tamir işlemi başlatılır.

Halının yıkama işleminden sonra halı tezgaha alınarak gerekli yerlerin onarımı yapılmadan önce halının işlem göreceği bölgelerin iplikleri hazırlanır. Tezgaha aldığımız halının iplikleri ile birlikte tamir işlemi başlatılır.

Halının karakterinin belirlenmesi, yapılış şekli, kullanılan teknik, kullanılan malzemeler tespit edilir. Çünkü halının karakteri ile malzemenin ve yapılacak işleminde karakteri aynı olmalıdır.

En iyi halı tamiri uygulaması ise o halının karakterine en uygun olan yöntem ile ilk gün ki gibi halıya işlem yapmaktır.

Halı Saçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Halı saçak tamiri kullandığınız ve zamanla yıpranmış halı ve kilimlerinizin deforme olmuş yüzlerinin tamiridir.

Çamaşır suyu gibi ağartıcı ve aşındırıcı maddeler her ne kadar kiri çıkartıyor olsa da sizlerin halı ve kilimlerinin saçaklarının zamanla kopmasına yıpranmasına neden olur.

Makina ile üretilmiş halılarda güzel görünüm amacı olan saçaklar aynı zamanda el halılarında da farklı bir güzellik görünüm katmaktadır.

Eski görünümüne ve o can alıcı görüntüsüne kavuşturmak için tezgahlarımızda halı veya kiliminizin karakterine göre işlemlerimizi yapıyor. İlk aldığınız gün ki halınızı sizlere geri teslim ediyoruz.