El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halılarının boyası yıkama işleminde birbirine karışmaması ve solmaması için uzman ellere teslim edin.

El Dokuma Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

El Dokuma halı yıkama ipliklerin cinsi, kalitesi, düğüm sıklığı ve halı boyası ön planda tutularak en doğru işlemin uygulanarak halı yıkama tekniğidir. El dokuma halı yıkamasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de suyun boyayla temas ettiği noktadır. Burada yapılacak teknik hiç bir şekilde el dokuma halısının üzerinde bulunan boyaya zarar vermemelidir.

El Dokuma Halıda iki türlü boya bulunur. Kök ve kimyasal boya el dokuma halılar sıkça gördüğümüz yöntemdir. Kök boyası en çok tercih edilen kaliteli el dokuma halılarda halının daha canlı durmasını sağlar.

El Dokuma Halı yıkarken bu konuda tecrübeli olunmalı ve halıya geri dönüşü olamayacak ciddi problemler oluşturulmamalıdır. Olivya Halı Yıkama  olarak El Dokuma Halılarınızı engin tecrübe ve senelerin vermiş olduğu birikim ile en doğru şekilde yıkıyor ve hiç bir şekilde halılarınıza zarar vermeyecek ekipmanlar kullanıyoruz.

Hiç bir firma size halılarınızı yıkarken solma veya yıpranma garantisini vermeyecektir. Ama biz veriyoruz.

Ayrıca unutulmamalıdır ki! El Dokuma Halılar evde yıkanmaz ve yıkamak oldukça risklidir. Bu tür evde veya profesyonel olmayan halı yıkama firmalarında yıkatılarak bize gönderilen El Dokuma Halılarda karşılaştığımız Boyası karışmış ve solmuş halıların eski canlı hallerine getirmek oldukça güç ve hatta bazı zamanlar imkansızdır.

İlk olarak emici halı tozu halı üzerine serpilerek makineler yardımıyla yayılır.

Yayma işleminden sonra yeterli bekleme süresi kadar beklenir. Daha sonra serpilen toz süpürge ile çekilir ve bu şekilde tozun emdiği kirler de çekilmiş olmaktadır.

Detaylı temizlik istemeyen sadece yüzeysel ve hızlı temizleme gerektiren halılarınızda bu yöntemi güvenle deneyebilirsiniz.

Ataşehir Halı Yıkama

Kadıköy Halı Yıkama

Bostancı Halı Yıkama

Çekmeköy Halı Yıkama

Maltepe Halı Yıkama